Top 5 miest na svadbu v Prešove – stodoly

Sála na svadbu Prešov Gazdovská jedáleň

Výber miesta svadobnej sály je pri plánovaní nesmierne dôležitý a vykonáva sa hneď na začiatku vybavovania.

V našej sérií článkov o svadobných miestach sa vám budeme tento výber snažiť uľahčiť. Väčšinu týchto sál sme už aj sami navštívili, preto sa vami radi o tieto miesta podelíme.

Stodola ako svadobná sála

V Prešove a okolí viete nájsť veľa sál na svadbu v rôznom štýle. Sú to napríklad klasické reštaurácie, kaštieľe, stany alebo aj stodoly.

Stodoly sú v poslednom čase veľmi obľúbené miesta na svadbu. Kontrast dreveného interiéru s elegantnou svadobnou výzdobou oku častokrát ulahodí. Stodoly vďaka tomu nepôsobia fádnym dojmom bielych stien a majú svoju špecifickejšiu atmosféru.

Sýpka Fintice

Obec Fintice sa nachádza zhruba 5 minút autom od Prešova. Sýpka Fintice je súčasťou komplexu viacerých historických budov a areálu, ktorých zriadovateľom je obec Fintice.

Samotná sála je tvorená kombináciou kaštieľových prvkov a dreveného stropu spolu so stoličkami a stolami. 

Sála ponúka kapacitu aj na menšie svadby okolo 50 ľúdí a pri inom usporiadaní stolov je možná kapacita aj cez 100 hostí. Celý areál je samostatný, takže na svadbe budete mať svoje súkromie. Výhodou je pekná vonkajšia terasa, kde sa vedia vyšantiť deti na neďalekých preliezkách. 

Stravovanie je zabezpečené pomocou cateringu, vďaka čomu je aj v roku 2023 svadba v tejto sýpke cenovo prijateľná možnosť. 

Gazdovská jedáleň

Gazdovská jedáleň sa nachádza na Širpe. Sála je priestranná s mierne oddeleným sedením a tanečným parketom.

Exteriér jedálne nie je závratne očarujúci, kedže sa nachádza v priemyselnej zóne, ale sála je zvnútra príjemné zdekorovaná v štýle stodoly.  Priestor má aj  samostatnú vyčlenenú krytú fajčiarsku terasu. Priestor na tancovanie je veľký. Na spoločné fotenie viete využíť zdekorovaný fotokútik.

Zwicker

Stodola Zwicker sa nachádza na Bardejovskej ulici v Prešove. Sála je moderná a vkusná s možnosťou aj tancovania v exteriéri pod holým nebom so svetelným stropom.

Svadbu je možné mať v priestrannej stodolovej sále s vysokým stropom alebo pre menší počet hostí aj celú v exteriéri. 

Šariš park

Ak plánujete mať menšiu svadbu možno sa vám zapáčia práve priestory Šariš Parku. Svadobný parket je oddelený od priestoru na sedenie a celá svadobná sála je vhodnejšia pre menší počet hostí.

V areáli je možné aj ubytovanie svadobných hostí.

Gazdovská stodola Kapušany

Gazdovská stodola sa nachádza v Kapušanoch, pár minút jazdy od Prešova. Ponúka priestrannú svadobnú sálu v stodolovom štýle.